Duże Turkusowe Śniadanie – turkus w praktyce

Warsztat 1:
'Wspólne podejmowanie decyzji w Turkusie’ Energized.org Polska / Paulina Koperska

Celem warsztatu jest praktyczne doświadczenie metody grupowego podejmowania decyzji poprzez tzw. ‘consent’ przez zespoły samoorganizujące się. 

Poprzez symulację procesu akceptacyjnego dla przykładowej propozycji rozwiązania określonego problemu zaprezentujemy rundę pytań i reakcji, wprowadzania ram rozwiązania i zrozumienia istoty ‚consent’.

turkusowe-sniadania-warszawa-1

Warsztat 2:
‘zEnergetyzuj Swój Zespół - Systemowe podejście do podejmowania ‘trudnych tematów’’ - Energized.org Polska / Gabi Krupa i Ania Biłyk’

Podczas warsztatu poznasz systemowe podejście do dyskusji, także grupowych. Będzie to okazja, aby zainspirować się metodą, która pomaga dostrzec bogactwo informacji oraz różnorodność zespołu, a jednocześnie pomaga konstruktywnie oraz empatycznie podejmować decyzje, rozwiązywać konflikty czy ustalać zasady współpracy. Odnajdź pokłady energii i mądrość zespołu, jakich do tej pory nie znałeś!

Warsztat 3:
‘Lider w pełni: odkrywanie i przekraczanie barier’ - Business Counsellors / Lena Czarnecka

Żeby być liderem to najpierw trzeba być kimś. Ten warsztat pokaże Ci jak skutecznie możesz wejść do turkusowej organizacji i da Ci narzędzia pomagające przekroczyć własne granice. Oprócz tego poruszymy kwestie dotyczące sposobu reagowania na opór pracowników przed zmianą, czy popracujemy nad zarządzaniem niepewnością i trenowaniem intuicji. 

Warsztat 4:
'Turkusowa moc Design Thinking' Paulina Orlik

Warsztat łączy pracę w obszarze trzech filarów turkusu jednocześnie – samozarządzania, dążenia do pełni i ewolucyjnym celu. Przy tym jest świetną formą integracji, współpracy i twórczego spędzenia czasu. Za pomocą metody Design Thinkig zaprezentuję efektywny sposób generowania rozwiązań dla
zespołów.

Warsztat 5:
‘Open Space Technology (OST)’

Moderowana przestrzeń, w której uczestnicy sami proponują tematy. Każdy temat, po przedstawieniu otrzymuje swoją dedykowaną fizyczną lokalizację. W ustalonym czasie prowadzoną są równolegle wszystkie rozmowy na zgłoszone tematy, każda w odrębnym miejscu.
Udział w dialogu jest dobrowolny do tego stopnia, iż można go w każdej chwili opuścić i dołączyć do innych. Można też nie uczestniczyć w żadnym i prowadzić mniej formalne rozmowy z przygodnie napotkanymi uczestnikami. Dzięki temu rezultaty spotkania są autentyczne, a uczestnicy sami biorą odpowiedzialność za swój czas i za interesujący ich temat. Z każdego spotkania sporządzany jest raport, który następnie udostępniany jest wszystkim uczestnikom.